V&G-proces voor Planmatig Onderhoud voor corporaties
De verantwoordelijkheid voor veiligheid en gezondheid (V&G) binnen onderhoudswerkzaamheden is een uitdaging voor woningcorporaties. Wettelijke kaders vanuit de arbowet vragen een structurele en aantoonbare borging van het V&G-proces, óók bij planmatig onderhoud. Dit leidt echter regelmatig tot een dilemma: hoe kun je enerzijds voldoen aan de compliance-eisen en anderzijds het proces op een praktische en werkbare manier vormgeven binnen de context van planmatig onderhoud?
Ontwikkeltraject
In het voorjaar van 2026 gaan we met een groep corporaties gezamenlijk aan de slag met het V&G-proces voor planmatig onderhoud. Het is een mix van gezamenlijke en individuele momenten, zodat er enerzijds van elkaar geleerd kan worden en anderzijds we kunnen bespreken hoe we het binnen jouw corporatie gaan vormgeven. Het biedt gezamenlijke leeromgeving voor corporaties die aan de slag willen met hun V&G-proces, maar daarbij ondersteuning zoeken en gebruik willen maken van de ervaringen die BdB heeft opgebouwd rond het V&G-proces bij planmatig onderhoud. Daarnaast biedt het traject ruimte om te sparren met andere corporaties die voor vergelijkbare uitdagingen staan.
Doelen van het ontwikkeltraject
- Het opfrissen en bespreken van het V&G-proces en bijhorende compliance vanuit de arbowet.?
- De regelgeving doorvertaling naar de werkzaamheden binnen planmatig onderhoud en inzicht krijgen hoe omgegaan kan worden met het dilemma: ‘compliance en werkbaar’.
- Inzicht krijgen in hoe een stap gemaakt kan worden binnen de eigen corporatie en wat daarvoor nodig is.
- Gezamenlijk met de eigen collega’s in gesprek gaan over hoe invulling gegeven gaat worden aan het V&G-proces binnen PO-werkzaamheden.
Gedurende het ontwikkeltraject delen wij ook voorbeelden en formats als voorbeeld hoe je invulling kan geven aan het V&G proces voor planmatige onderhoud
Wil je meer informatie?
Bekijk hier onze brochure.

Data
Voorjaar 2026
Investering
€ 4.500,- per organisatie. Het advies is om met 2 collega’s deel te nemen, maar dit is niet verplicht.
Doelgroep
Alle collega’s binnen een corporatie die betrokken zijn bij planmatig onderhoud of bij kwaliteits- of veiligheidsmanagement.
Locatie
Deels in Amersfoort in het BdB-huis, deels op kantoor van de deelnemende organisatie.
Meer informatie
Wil je meer informatie? Neem dan contact op met Gertjan Wessels of Warner Schumacher.